top of page

4800 euro brutto ile to netto?

Chcesz dowiedzieć się, ile zarobisz "na rękę" pracując u niemieckiego pracodawcy, ale wolisz unikać skomplikowanych kalkulatorów wynagrodzeń?

Nic prostszego! Nasza intuicyjna tabela pozwoli Ci szybko i łatwo ustalić, ile pieniędzy netto otrzymasz od niemieckiego pracodawcy.

Prezentujemy poniżej tabelę podziału na klasy podatkowe od 1 do 6. Wystarczy, że określisz swoją klasę podatkową, a następnie odnajdziesz wiersz z kwotą brutto jaka Cię interesuje. Nasze narzędzie oferuje prostą i przejrzystą metodę, dzięki której w przybliżeniu przeliczysz swoje wynagrodzenie!

Klasy podatkowe w Niemczech

  • Klasa I: osoby niezamężne / rozwiedzione / w separacji / owdowiałe / osoby w związku małżeńskim, których małżonek nie jest rezydentem podatkowym w Niemczech lub mieszka poza UE / osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwa domowe

  • Klasa II: osoby samotnie wychowujące dzieci, uprawniona do zasiłków dla samotnych rodziców

  • Klasa III: osoby zamężne, których małżonek jest bezrobotny lub jest zaliczany do piątej klasy podatkowej / osoby owdowiałe (do roku od śmierci małżonka)

  • Klasa IV: małżeństwa, które mają podobne zarobki (obydwoje przebywają na terenie Niemiec) / małżeństwa, które nie zdecydowały się na wybór żadnej klasy podatkowej

  • Klasa V: osoby zamężne, których małżonek należy do trzeciej klasy podatkowej

  • Klasa VI: osoby, które otrzymują wiele pensji od więcej niż jednego pracodawcy / osoby pracujące w dwóch lub więcej zawodach

4800 euro brutto ile to netto?

1 klasa podatkowa -

2960,15

euro netto

2 klasa podatkowa -

3091,45

euro netto

3 klasa podatkowa -

3330,9

euro netto

4 klasa podatkowa -

2960,15

euro netto

5 klasa podatkowa -

2504,15

euro netto

6 klasa podatkowa -

2460,9

euro netto

Kwoty netto są tylko przykładem i mogą odbiegać minimalnie od rzeczywistych kwot. Odnosi się to do osób zatrudnionych w Niemczech pod niemiecką umową.

bottom of page