top of page

15 euro brutto ile to netto?

Chciałbyś poznać swoje wynagrodzenie netto za godzinę pracy u niemieckiego pracodawcy, unikając jednocześnie zawiłości licznych kalkulatorów płacowych?

To możliwe dzięki naszej przejrzystej tabeli, która umożliwia błyskawiczne i proste wyliczenie, jaką kwotę netto za godzinę pracy zapewni Ci niemiecki pracodawca.

Zapoznaj się z naszą tabelą klas podatkowych od 1 do 6. Wystarczy, że wybierzesz swoją klasę podatkową i odnajdziesz interesującą Cię kwotę brutto. Dzięki temu narzędziu w łatwy i zrozumiały sposób oszacujesz swoje godzinowe wynagrodzenie netto.

Klasy podatkowe w Niemczech

  • Klasa I: osoby niezamężne / rozwiedzione / w separacji / owdowiałe / osoby w związku małżeńskim, których małżonek nie jest rezydentem podatkowym w Niemczech lub mieszka poza UE / osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwa domowe

  • Klasa II: osoby samotnie wychowujące dzieci, uprawniona do zasiłków dla samotnych rodziców

  • Klasa III: osoby zamężne, których małżonek jest bezrobotny lub jest zaliczany do piątej klasy podatkowej / osoby owdowiałe (do roku od śmierci małżonka)

  • Klasa IV: małżeństwa, które mają podobne zarobki (obydwoje przebywają na terenie Niemiec) / małżeństwa, które nie zdecydowały się na wybór żadnej klasy podatkowej

  • Klasa V: osoby zamężne, których małżonek należy do trzeciej klasy podatkowej

  • Klasa VI: osoby, które otrzymują wiele pensji od więcej niż jednego pracodawcy / osoby pracujące w dwóch lub więcej zawodach

15 euro brutto ile to netto?

1 klasa podatkowa -

10,66

euro netto na godzinę

2 klasa podatkowa -

11,22

euro netto na godzinę

3 klasa podatkowa -

11,84

euro netto na godzinę

4 klasa podatkowa -

10,66

euro netto na godzinę

5 klasa podatkowa -

8,98

euro netto na godzinę

6 klasa podatkowa -

8,71

euro netto na godzinę

Kwoty netto są tylko przykładem i mogą odbiegać minimalnie od rzeczywistych kwot. Wyliczenie bierze pod uwagę przepracowane 160h w miesiącu i odnosi się do osób zatrudnionych w Niemczech pod niemiecką umową!

bottom of page