top of page
  • Zdjęcie autoraPrima Job Center

Niemieckie biura podróży - kompendium wiedzy


Niemieckie biura podróży


W obecnych czasach, kiedy podróże stają się coraz bardziej dostępne i różnorodne, Polacy mieszkający w Niemczech mają unikalną możliwość korzystania z bogatej oferty niemieckich biur podróży. Te renomowane agencje oferują szeroki zakres usług, od luksusowych wycieczek po ekonomiczne propozycje last minute, dostosowane do potrzeb każdego podróżnika. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie są różnice między organizatorami a pośrednikami podróży oraz jak wybrać ofertę idealną dla siebie? W tym artykule przybliżymy Wam specyfikę niemieckiego rynku turystycznego, zaprezentujemy najpopularniejsze biura podróży oraz omówimy ich oferty, skupiając się na tym, co może interesować Polaków mieszkających w Niemczech. Zapraszam do lektury, która pomoże Wam lepiej zrozumieć, jak skorzystać z różnorodnych możliwości podróżniczych oferowanych przez niemieckie agencje, maksymalizując przyjemność z Waszych wyjazdów.


Wycieczki zorganizowane - niemieckie biura podróży


Dostawców wycieczek zorganizowanych jest nieskończenie wiele, jak ziaren piasku na plaży. Trudność polega na tym, aby wybrać takiego, który jest nie tylko rzetelny i przyjazny dla klienta, ale również oferuje atrakcyjne pakiety wycieczkowe. Wszystkie przedstawione tu biura podróży i pośrednicy działają zgodnie z oczekiwaniami i specjalizują się w oferowaniu wycieczek zorganizowanych.
ITS oferuje atrakcyjne wycieczki zorganizowane, w których bilety lotnicze uzupełnione są o przejazdy pociągiem. To czyni ich oferty wyjątkowo atrakcyjnymi. ITS Reisen jest organizatorem turystyki prowadzonym przez dużą grupę DER Touristik.Organizator podróży Alltours należy do grupy Alltours i został założony 15 stycznia 1974 roku jako biuro podróży na Niederrhein. Firma prowadzi ponad 200 biur podróży oraz posiada 34 hotele.Niemiecki organizator wycieczek z siedzibą w Düsseldorfie działa na rynku od 2017 roku i specjalizuje się wyłącznie w zorganizowanych wycieczkach do najpopularniejszych miejsc.BUCHER REISEN to zarówno organizator, jak i pośrednik podróży, będący częścią drugiej co do wielkości grupy turystycznej w Europie - Thomas Cook Group.DER.com to portal należący do DER Touristik, gdzie można rezerwować różnorodne oferty wielu organizatorów. Portal zgromadził wiedzę ponad 2000 ekspertów turystycznych.Założone w 1978 roku, Berge & Meer jest dziś popularnym organizatorem wycieczek zorganizowanych, specjalizującym się w podróżach grupowych i przygodowych, sprzedawanych bezpośrednio.Organizator wycieczek z główną siedzibą we Frankfurcie należy do grupy DER Touristik i jest jednym z największych organizatorów turystyki w Niemczech. DERTOUR został założony w 1917 roku, będąc jednym z pierwszych organizatorów podróży w kraju.Internetowe biuro podróży z siedzibą w Berlinie należy do grupy Expedia z Bellevue w stanie Waszyngton. Firma została założona w 1997 roku, a od 1996 roku oferuje różnorodne wycieczki.HLX to klasyczny internetowy dostawca wycieczek pakietowych i last minute, który czasami oferuje bardzo atrakcyjne ceny. Firma zarówno pośredniczy we własnych ofertach, jak i ofertach innych organizatorów.Jahn Reisen, część znanej grupy REWE z siedzibą w Kolonii, od 1979 roku utrzymuje swoją pozycję jako wysokiej jakości organizator podróży.Ltur GmbH, założona w 1987 roku, specjalizuje się przede wszystkim w podróżach last minute po Europie i świecie. Obok platformy online, firma posiada 140 punktów sprzedaży.Lastminute.de jest jednym z pionierów internetowych biur podróży, należących do grupy Travelocity Europe. Od 1997 roku firma oferuje na swojej stronie zorganizowane wycieczki i wyjazdy last minute.GALERIA Reisen oferuje obszerny przegląd, włącznie z recenzjami i porównaniami cen, dla hoteli i wycieczek zorganizowanych. Można wybierać między wczesnymi rezerwacjami a ofertami last minute.Restplatzboerse, platforma dla podróży last minute, została założona w 1988 roku. W 2004 roku firma została przejęta przez Kunoi Austria. Dziś Restplatzboerse posiada 21 biur podróży w całej Austrii.TUI zachęca, by nie dać się zwieść kapryśnej pogodzie kwietnia i zamiast tego polecieć na spotkanie ze słońcem.


Weg.de to jeden z ulubionych portali do rezerwacji podróży, zarządzany przez Comvel GmbH. Portal oferuje szeroki wybór różnorodnych podróży, lotów, hoteli i innych.Na Ebookers można zarezerwować niemal wszystko: zakwaterowanie, loty, samochody, aktywności oraz wycieczki zorganizowane. Dostępne są oferty z ponad 270,000 hoteli, 400 linii lotniczych i firm wynajmujących samochody.CANUSA to Wasz specjalista od podróży do USA i Kanady. Skorzystajcie z długiego doświadczenia i indywidualnego planowania podróży, z ofertami na każdy budżet.ADAC Reisen oferuje nie tylko last minute i wycieczki zorganizowane, ale specjalizuje się w podróżach kamperem, oferując szeroką gamę kamperów na całym świecie.Na onlineweg.de znajdziecie szeroki wybór różnych wycieczek do rezerwacji online, z ofertami 85 organizatorów podróży dostępnymi do porównania na platformie.Organizatorzy luksusowych podróży - Niemcy


Organizatorzy luksusowych podróży - Niemcy


W segmencie luksusowych podróży istnieje wiele niemieckich firm, które prześcigają się w oferowaniu swoim klientom niezapomnianych wakacji. Oczekujcie prywatnych transferów, dostępu do saloników lotniskowych, bajecznych luksusowych zakwaterowań i wszechstronnej obsługi z licznymi dodatkami.


Wiele firm negocjuje specjalne dodatki, które dodają podróży wyjątkowego charakteru, współpracując z różnymi organizatorami, dzięki czemu ich oferta wyróżnia się jeszcze bardziej. Jeśli szukacie unikalności i ofert dostosowanych indywidualnie do waszych potrzeb, z pewnością znajdziecie je u tych dostawców luksusowych podróży!Hotele o wysokim standardzie, specjalne dodatki i starannie wybrane zakwaterowania po atrakcyjnych cenach — to charakteryzuje Secret Escapes. Ograniczone czasowo oferty są ręcznie wybierane i oferowane na najlepszych warunkach.Specjalista od podróży indywidualnych komponuje niezapomniane doświadczenia podróżnicze według waszych osobistych preferencji. Odkrywajcie z luksusowymi, dopasowanymi podróżami najbardziej niezwykłe miejsca na świecie!Designreisen specjalizuje się w dostosowanych ofertach w segmencie luksusowym. To oznacza, że nie otrzymujecie gotowych ofert, lecz indywidualnie skomponowany cel, typ zakwaterowania, rodzaj wyżywienia i specjalne życzenia.Airtours, należący do TUI, obsługuje segment luksusowych hoteli i ofert. Tutaj znajdziecie podróże, rejsy i luksusowe hotele lub możecie skorzystać z oferty PRIVATE TRAVEL, aby spełnić swoje najbardziej szczególne życzenia.Dystrybutor bezpośredni One Luxury oferuje oprócz klasycznych marzeń o destynacjach na Karaibach, w Afryce i Azji także podróże golfowe i wypoczynkowe Detox. Tutaj również składacie indywidualne zapytanie, aby otrzymać idealną ofertę.


Oferty podróżnicze niemieckich dyskontów


Dyskonty również odkryły rynek podróżniczy, oferując na swoich platformach online - hotele, wycieczki zorganizowane czy wypady do miast. Przede wszystkim pełnią one rolę pośredników turystycznych i współpracują z innymi, znanymi organizatorami wycieczek. Zaletą rezerwacji wakacji u dyskontów jest to, że negocjują one specjalne rabaty lub dodatki do podróży z organizatorami, co umożliwia oferowanie podróży nie tylko taniej, ale także z dodatkowymi, atrakcyjnymi usługami. Generalnie jednak wybór ofert u dyskontów jest mniejszy niż u tradycyjnych organizatorów podróży. Dla poszukiwaczy okazji, porównanie cen zawsze się opłaca!Wszyscy ich znają: Dyskonty ALDI Nord i ALDI Süd są razem najbardziej znanymi dyskontami na świecie. Nic więc dziwnego, że ALDI od 2007 roku także wkroczył na rynek wakacyjny, oferując również tu atrakcyjne okazje.LIDL Reisen to odnoga dyskontu LIDL, gdzie znajdziecie tanie podróże do szerokiej gamy celów podróży. W ofercie LIDL znajdziecie wycieczki zorganizowane z przelotem oraz oferty z dojazdem własnym.Netto Urlaub także należy do niemieckich dyskontów, które oprócz tanich artykułów spożywczych oferują również podróże. Firma została założona w 1928 roku w Ratyzbonie i dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych dyskontów markowych.Podobnie jak dyskonty LIDL, ALDI i Netto, również koncern handlowo-turystyczny REWE Group weszła w branżę turystyczną pod marką REWE Reisen. Grupa została założona w 1927 roku.Niemieckie biura podróży - wypady weekendowe


Wypady weekendowe


Wypady weekendowe stały się jednym z najpopularniejszych sposobów podróżowania. Na szczęście Niemcy i Europa oferują mnóstwo interesujących metropolii, które czekają na odkrycie. Nic więc dziwnego, że organizatorzy podróży również włączyli się do gry, często specjalizując się właśnie w krótkich wycieczkach. W ramach krótkich podróży wyróżniamy klasyczne wyjazdy do miast, z lotem lub bez, jak również weekendy wellness i wyjazdy na wydarzenia, takie jak na przykład odwiedziny musicali. Do najlepszych organizatorów wycieczek krótkoterminowych należą między innymi Travador czy Travelcircus, oferujący podróże w pakiecie "wszystko w cenie".Travador, obecny na rynku od 2013 roku, rozwinął się w jednego z najlepszych dostawców krótkich wypoczynków i weekendowych podróży. U Travadora znajdziecie różnorodne kategorie podróży w atrakcyjnych cenach.Specjalne promocje tematyczne z gwarancją najlepszej ceny dostępne są w JUST AWAY. Oprócz znakomitych ofert hotelowych, firma regularnie oferuje również wycieczki zorganizowane, rejsy i wydarzenia w cenach okazyjnych.Firma Travelcircus od 2014 roku oferuje wyłącznie online liczne propozycje podróży takie jak wycieczki do miast, oferty wellness oraz podróże na musicale. Samo przedsiębiorstwo określa się jako „platforma rezerwacyjna dla doświadczeń podróżniczych rangi premium”.Austriacki organizator podróży, Reisefux, specjalizuje się w wyjazdach w rejonie Alp. Firma oferuje wybór ręcznie wyselekcjonowanych hoteli, które są dokładnie testowane przez pracowników pod kątem standardów jakości.


Niemieckie wyszukiwarki podróży


Wyszukiwarki są nieodłączną częścią rynku turystycznego! Wyszukiwarki pomagają Wam porównać w kilka sekund tysiące stron internetowych i cen, aby znaleźć najtańszego dostawcę podróży dla Was. Obecnie istnieją wyszukiwarki dla lotów, hoteli, a nawet wycieczek zorganizowanych. Szczególnie polecam korzystanie z nich przy rezerwacji lotów lub hoteli, gdzie można naprawdę zaoszczędzić.Skyscanner to meta-wyszukiwarka, która porównuje dla Was ceny lotów od ponad 1200 firm turystycznych. Oprócz lotów, możecie również porównywać hotele, wycieczki zorganizowane oraz wypożyczalnie samochodów.Bravofly to wyszukiwarka lotów, która znajduje dla Was najtańsze ceny biletów od różnych linii lotniczych. Jest obsługiwana przez Bravofly SA z siedzibą w Szwajcarii. Loty można rezerwować bezpośrednio u dostawcy.Flugladen.de specjalizuje się w sprzedaży lotów i należy do największych sprzedawców biletów lotniczych w Niemczech. Oprócz tego oferowane są również hotele, wypożyczalnie samochodów i wycieczki zorganizowane.SWOODOO to wyszukiwarka, która porównuje różne strony internetowe. Firma zaczęła od wyszukiwania lotów, ale obecnie oferuje także hotele, wycieczki zorganizowane oraz wynajem samochodów.Trivago.de to portal porównujący ceny hoteli, działający pod egidą Trivago GmbH z siedzibą w Düsseldorfie. Jest aktywny również w innych krajach.Hometogo, założone w 2014 roku przez twórców SWOODOO i Casamundo, specjalizuje się w wyszukiwaniu domów wakacyjnych i oferuje możliwość znalezienia odpowiedniego zakwaterowania na całym świecie.CHECK24 należy do wszechstronnych portali porównawczych. Największy niemiecki portal porównawczy oferuje porównania nie tylko kaw, ubezpieczeń czy taryf komórkowych, ale także hoteli, lotów i wycieczek zorganizowanych.Wimdu to darmowa wyszukiwarka miejsc wakacyjnych na całym świecie. Przeszukuje dla Was jednym kliknięciem ponad 600 dostawców i 16 milionów miejsc wakacyjnych w ponad 150 różnych krajach.Na KIWI.com możecie znaleźć loty, dzięki współpracy z prawie 700 liniami lotniczymi na całym świecie, umożliwiając łączenie dużych linii lotniczych z tanimi liniami, które normalnie nie współpracują ze sobą.Flyla, internetowa giełda ostatnich miejsc na loty, oferuje tanie loty studenckie oraz last minute dla osób podejmujących szybkie decyzje. W ofercie znajduje się ponad 20 linii lotniczych, takich jak Eurowings, Etihad & Turkish Airlines.


Różnice pomiędzy pośrednikiem a organizatorem podróży


W branży turystycznej wyróżniamy dwa główne typy dostawców usług: pośredników i organizatorów podróży, które oferują różnego rodzaju usługi turystyczne, takie jak wycieczki zorganizowane, rezerwacje hoteli czy bilety lotnicze.


Organizator podróży 


Organizator podróży, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za organizację podróży. Głównie zajmuje się łączeniem przynajmniej dwóch różnych usług turystycznych w jeden pakiet, co jest typowe dla wycieczek zorganizowanych. Organizatorzy podróży zazwyczaj kupują pakiety hotelowe i lotnicze od dostawców zewnętrznych, co daje im ekskluzywne prawa do sprzedaży tych wakacji. Posiadają również elastyczność w kształtowaniu ceny, mogą oferować specjalne rabaty lub zwiększać marżę w przypadku dużego popytu.


Wiele dużych organizatorów podróży posiada również własne sieci hotelowe, jak TUI Sensimar czy Thomas Cook SENTIDO, a także własne linie lotnicze. Przykładami znanych organizatorów podróży są TUI i Thomas Cook.


Pośrednik podróży 


Pośrednik podróży działa jako łącznik między organizatorem podróży a klientem. Zazwyczaj pośrednicy nie oferują własnych wycieczek, lecz skupiają się na doradztwie i sprzedaży. W przypadku rezerwacji wakacji przez klienta, pośrednik przekazuje tę rezerwację organizatorowi podróży. Do klasycznych pośredników podróży należą biura podróży.


Coraz więcej pośredników korzysta z potencjału Internetu, rozszerzając swoją działalność o platformy online. Pośrednicy mogą, ale nie muszą, również pełnić rolę organizatorów podróży, oferując kombinację własnych wycieczek i ofert od innych organizatorów. Znane firmy działające jako pośrednicy to między innymi Expedia, BUCHER REISEN i Restplatzboerse.com.


LISTA DOSTAWCÓW PODRÓŻY 


Najwięksi organizatorzy wycieczek w Niemczech:Inni popularni organizatorzy:Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page